UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. intencje mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone sa w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; środa – święto Nawiedzenie NMP; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – wspomnienie Św. Karola Lwangi i tow., mm..
 3. W dniu wczorajszym dn. Marcin Dudek przyjął święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Życzymy księdzu Marcinowi stałej asystencji ducha Świętego w kapłańskim posługiwaniu. Liczę, że jego powołanie stanie się posiewem kolejnych powołań z naszej parafii.
 4. Jutro będziemy gościć w naszym kościele ks. abpa Stanisława Budzika, który udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Msza św. o godz. 17.00, o 16.30 majówka. Bardzo proszę, aby lewa strona ławek (od wejścia do kościoła) pozostała wolna. Są to miejsca dla przyjmujących sakrament bierzmowania i ich świadków.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa do NS Pana Jezusa. Będą sprawowane w takim samym porządku jak majówki.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
 7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla KŻR, o 8,30 różaniec w kościele. Będziemy modlić się w int. członków i członkiń, ich rodzin KŻR z Ciechanek od Łęcznej pw. MB Płaczącej Archikatedralnej
 8. W przyszłą niedzielę, w związku z transmisją Mszy św. w TVP 3 Lublin z naszego kościoła, będzie zmiana porządku i intencji Mszy świętych. W Ostrówku Msza św. o godz. 8.00. W Łańcuchowie o godz. 10.00 Msza św. w intencji parafian (transmisja TVP3), o 12.00 Msza św. w intencji z godz. 8.00. Za zmianę i utrudnienia serdecznie przepraszam.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę ITALIA GRANDE. Szczegóły na plakacie w gablocie. Jest duże zainteresowanie tym wyjazdem. Jeżeli nie będzie już chętnych z parafii ogłoszenie pójdzie do parafii sąsiednich.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela
 12. W czwartek Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę żeby miały kochających i mądrych rodziców, którzy będą dbać  nie tylko o byt doczesny, ale także rozwój duchowy. Spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń, które nie zasłonią tego co obiektywnie dobre.