III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość Św. Wojciecha, Bp, m., główny patron Polski; wtorek – święto Św. Marka, Ew.; sobota – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK, patronki Europy.
 3. We wtorek wywieźliśmy śmieci z cmentarza. Serdecznie dziękuję za tak liczną odpowiedź na mój apel. Teraz uszanujmy pracę tych, którzy porządkowali śmieci we wtorek. Bardzo proszę wrzucać śmieci do wyznaczonych boksów, co można zabrać to proszę zabrać, nie wyrzucać wszystkiego razem w jednym worku (często jest tam szkło, plastik i uschnięte kwiatki z ziemią). Z naturalnych wieńców i uschłych kwiatków odrywajmy folie, wstążki, celofan i folie aluminiowe.
 4. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 26 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły). Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Szkoła dysponuje też internatem dla młodzieży zamiejscowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w szkole katolickiej.

 5.  W dniu 21 maja 2023r. w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet, na  którą serdecznie w  imieniu organizatorów i duszpasterstwa kobiet archidiecezji lubelskiej zapraszam wszystkie chętne Panie.

  Temat pielgrzymki zaczerpnięty jest z nauczania św. Jana Pawła II „Odwagi, nie bójcie się”.

  Plan pielgrzymki:

  12.00 Modlitwa Anioł Pański, Konferencja o Stanisławie Leszczyńskiej
  Prelegenci:     o. Tomasz Nowak OP, s. Anna Maria Pudełko, P. Agnieszka Napiórkowska

  14.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki

  16.15 Różaniec

  Z Lublina planowany wyjazd o 6.00. Miejsce wyjazdu zostanie podane uczestniczkom w późniejszym terminie
  Koszt – około 100-120 zł. Zapisy i zgłoszenia : duszpasterstwokobiet@diecezja.lublin.pl  Termin zgłoszeń – 18 maja 2023r.

  Pani sołtys (Katarzyna Wójcik) organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dn. 3-4 czerwca. Jeszcze przyjmuje zgłoszenia chętnych.

 6. W sobotę  w kościele o godz. 9.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania (Bardzo ważne !)
 7. Również w sobotę w kościele o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
 10. Dzisiaj Niedziela Biblijna. Młodzież KSM z naszej parafii przygotowała Słowo Życia. Bardzo proszę żeby się tym słowem ” poczęstować ” wychodząc z kościoła.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław Roczon z Łńcuchowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00, o 13.30 różaniec w kościele. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.