NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze Nasz i Credo, dodajac pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego.
  3. Dziś odpust w par. p.w. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Suma o godz. 12.00.
  4. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego, także obchodzimy święto patronalne Caritas. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są właśnie na fundusz Caritas.
  5. Na wtorek zaplanowałem uprzątnięcie śmieci z cmentarza (o ile pozwoli pogoda). W ustaleniu z Radą Parafialną wypracowaliśmy schemat porządkowania śmieci tak, aby każdy wierny był w ten proces zaangażowany (dyżury poszczególnych wiosek). Tym razem jednak jeszcze zrobimy to w takiej formie, że z każdej wioski (gdzie jest Radny) proszę o wyznaczenie po dwóch osób na wtorek, godz. 8.00. Z tego zajęcia będą zwolnione osoby, które przekroczyły 80 rok życia i dotknięte niepełnosprawnością. Wyznaczone osoby będą miały za zadanie odseparowanie odpadów biodegradowalnych od plastiku i szkła. Bardzo proszę też o transport tych śmieci. Potrzebujemy sporo tego transportu ze względu na dużą ilość odpadów. Jeżeli z jakiej wioski zgłosi się ktoś, kto zechce pomóc w  wywozie śmieci nie będą musiały przychodzić z tej wioski osoby do ich segregacji. Proszę o poważne i odpowiedzialne potraktowanie mojej prośby.
  6. W sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.