IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP; sobota – uroczystość Zwiastowania NMP.
 3. Dzisiaj odpust w parafii pw. Św. Józefa w Łęcznej. Suma o godz. 12.00.
 4. Zapraszam na Kiermasz Wielkanocny organizowany dzisiaj przy kościele przez KGW w Łańcuchowie. W przyszlą niedzielę kiermasz przy kościele organizuje KGW ZALESIANKI z Zalesia. Zapraszam.
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. W najbliższy piątek, ze względu na spowiedź w par. Św. Barbary w Łęcznej Droga Krzyżowa w Ostrówku 17.00, w Łańcuchowie o godz. 18.00. Oba nabożeństwa bez mojego udziału.
 6. Ofiary zebrane z sobotę na tacę (Zwiastowanie) przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
 7. W miniony piątek, podczas Mszy świętej o godz. 19.00, w kościele Św. Piotra w Lublinie ks. bp Józef Wróbel ustanowił nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu. Są w śród nich: Andrzej Giszczak i Zbigniew Zwoliński z Ciechanek, Grzegorz Śledź z Ciechanek Kol., Piotr Warzyszak z Ostrówka. Nowym szafarzem został także pan Janusz Bączek, katecheta z Łańcuchowa. Wszystkim nowo ustanowionym szafarzom życzę jeszcze większej bliskości z Bogiem i satysfakcji z posługi. Panów z naszej parafii delegowałem osobiście kierując się ich pobożnością i bardzo dobra opinią w środowisku.
 8. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania NMP będzie można dokonać aktu duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku z prasą są wyłożone deklaracje. Zainteresowane osoby proszę aby wzięły taką deklarację, wypełniły w domu i w sobotę podczas mszy św. złożyły tę część, którą trzeba odciąć podczas ofiary na tacę. Duchową adopcję można też podjąć poprzez aplikację na smartfon Adoptuj Życie.
 9. W Niedzielę Palmową o godz. 16.00 na plebanii spotkanie z Radnymi.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Także czekoladowe baranki i paschaliki.
 12. Przypominam o Konkursie na palmę wielkanocną. Będziemy wybierać najdłuższą i jednocześnie najbardziej naturalną.
 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Anna Roczon z Łańcuchowa. Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.