JA JESTEM DROGĄ – DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI

W drugim dniu rekolekcji dotknęliśmy miłosiernej Miłości Boga w sakramencie pokuty i pojednania.  Tematem rozważań rekolekcyjnych były słowa Jezusa mówiącego: Ja jestem Droga. Jeśli jest ci obojętne dokąd chcesz dojść to obojętne, którą drogą pójdziesz (por. Alicja w Krainie Czarów). Można iść w życiu na oślep i zderzać się ze ścianą na jakimś etapie drogi. Taka droga często kończy się koniecznością wizyty u psychologa, terapią uzależnień, czy interwencją egzorcysty. Można obrać cel i do niego konsekwentnie dążyć. Chrystus pokazuje jasny cel. Jemu zależy na naszym szczęściu i dlatego prowadzi nas do zbawienia. Nie jest to łatwa droga. Często , jak w przypadku Św. Piotra, prowadzi do tego, że musimy się rozpaść jak kryształ po to żeby narodzić się na nowo. Ale jest to droga jasna, prowadząca do konkretnego celu – szczęścia bez granic.