II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii
  2. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. W imieniu księdza rektora , wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  4. W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które dla nas głosił ks. dr hab. Jan Miczyński. Po ustaleniach z księżmi w dekanacie ulegną nieco zmianie godziny mszy. Łańcuchów bez zmian godz. 9 i 17, Ostrówek godz. 11.00. W sobotę dzień spowiedzi. Łańcuchów 8.15 i 16.15, Ostrówek 10.15. Niedziela bez mian. O przygotowanie posiłków dla księży na dzień spowiedzi proszę panie z Górnego. I uwaga, z tym związana jest zmiana godzin mszy świętych, tylko dwa posiłki śniadanie po spowiedzi i obiadokolacja również po spowiedzi. W piątek po mszach w Ostrówku i w Łańcuchowie po mszy wieczornej Droga Krzyżowa.
  5. Poświęcenie organów, po ustaleniach z księdzem arcybiskupem, zostało na Niedzielę Palmową, na godz. 8.00. Z przyczyn oczywistych. Wykonawca nie dotrzymał zobowiązania, co widać.
  6. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Także są do nabycia Baranki Wielkanocne i Paschaliki w cenie 10 zł.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Barbara Kłębokowska z Łańcuchowa. Pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarła też śp. Celina Wojtal zd. Gajosz, siostra śp. Heleny Stefańskiej z Ostrówka. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, o 11.30 różaniec w kościele. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.
  10. W środę Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia. Żeby wasza obecność była doceniona przez waszych mężczyzn. Codziennej miłości, łask obfitości i Bożej radości. Pamiętajcie, że jesteście najdoskonalszym stworzeniem Bożym w porządku stwarzania. Ale…kobieta z mężczyzny wzięta…W piątek Dzień Mężczyzn. Wszystkim Panom życzę aby dawali bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy zostali im przez Boga powierzeni na wzór Św. Józefa. Siły nie tylko fizycznej ale i duchowej. Podobnie jak paniom : codziennej miłości, łask obfitości i Bożej radości. Żeby było sprawiedliwie.