I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: sobota – święto Św. Kazimierza, królewicza.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Za pobożne ich odprawienie możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego.
 4. Za nami już cztery dni Wielkiego Postu. Zachęcam do praktykowania uczynków pokutnych, którymi są post, modlitwa i jałmużna.
 5. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonka znajduje się na stoliku z prasą.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzam chorych w domach. W sobotę o godz. 8.30 różaniec w kościele, o 9.00 Msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę o godz. 18.00 w par. Św. Józefa Msza św., a po niej „Męski Różaniec” ulicami miasta.
 8. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, w przyszłą niedzielę na sumie będziemy przeżywali uroczystość poświęcenia naszych organów kościelnych. Dokona tego J.E. Ks. Abp. Stanisław Budzik. Z tej też  racji Gorzkie Żale odśpiewamy o godz. 11.30.
 9. Ofiary, które będziemy składali na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 10. Przyszła niedziela będzie dniem modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Także w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Regina Kot z Ostrówka. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.