IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jana Bosko, prb.; czwartek – święto Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej).
 3. Dzisiaj Dzień chorych na trąd. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym.
 4. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. Ostrówek godz. 10.00, Łańcuchów godz. 8.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne. Jest to także dzień 25 r. święceń biskupich ks. bp. Mieczysława Cisło.
 5. KOMUNIKAT METROPOLITY LUBELSKIEGOUmiłowani w Chrystusie Panu!

  Z radością pragnę Was poinformować, że w najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzić będziemy 25. rocznicę sakry biskupiej Księdza Biskupa Mieczysława Cisło, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji lubelskiej.

  Jubilat urodził się 15 sierpnia 1945 roku w Niemirówku, na terenie parafii w Krasnobrodzie, gdzie znajduje się znane sanktuarium maryjne. Po maturze w Tomaszowie Lubelskim w 1964 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Lublinie. Sześć lat później przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Kałwy i uzyskał magisterium z teologii na KUL. Przez cztery lata pracował jako wikariusz w Krasnymstawie i przez jeden rok w Lubartowie.

  W 1975 roku został wysłany na studia do Rzymu, gdzie w 1981 roku obronił na Uniwersytecie Gregoriańskim doktorat z teologii dogmatycznej.

  Po powrocie do diecezji został przełożonym w Seminarium Duchownym w Lublinie, pełniąc kolejno funkcje prefekta, wicerektora i rektora, także rektora seminarium greckokatolickiego. Jednocześnie prowadził wykłady z teologii dogmatycznej jako asystent, adiunkt i starszy wykładowca.

  Dnia 2 lutego 1998 roku przyjął z rąk arcybiskupa Józefa Życińskiego święcenia biskupie i przez 13 lat był jego gorliwym współpracownikiem. Po jego śmierci w lutym 2011 roku pełnił przez osiem miesięcy funkcję administratora diecezji.

  W ramach Konferencji Episkopatu Polski pełnił funkcje przewodniczącego Rady Katolików Świeckich oraz współprzewodniczącego Zespołu ds. Dialogu z Kościołem Ewangelickim. Był członkiem zespołu duszpasterskiego ds. kontaktów z Kościołem Greckokatolickim na Ukrainie, przewodniczącym Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem oraz przewodniczącym Rady KEP ds. Dialogu Międzyreligijnego.

  W sierpniu 2020 r. został zwolniony z obowiązków biskupa pomocniczego, przechodząc w stan emerytalny. Nadal jednak głosi gorliwie słowo Boże, uczestniczy w uroczystościach parafialnych i diecezjalnych, podejmuje trud wizytacji kanonicznych, angażuje się w prace III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, wnosi wkład w budowanie wspólnoty wśród kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Uczestniczy aktywnie w dialogu ekumenicznym i międzyreligijnym.

  Zapraszam wszystkich do Archikatedry 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, na godzinę 11.00. Podczas Eucharystii dziękować będziemy za owocną posługę Księdza Biskupa Mieczysława i wypraszać dla niego potrzebne łaski. Zapraszam wiernych świeckich, którym posługuje od dziesięcioleci, kapłanów, którzy są większości jego wychowankami oraz osoby życia konsekrowanego, dla których Ofiarowanie Pańskie jest świętem patronalnym.

  Wszystkim z serca błogosławię.  Wasz biskup Stanisław

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla Kół Żywego Różańca, o godz. 8.30 różaniec w kościele.
 7. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli mnie w swoich domach. Te spotkania były bardzo serdeczne. W parafii mamy 760 rodzin. Nie odwiedziłem tylko 12 spośród nich (nie znam przyczyny). Starałem się poświęcić każdej rodzinie więcej czasu niż zwykle, odwiedziny odbywały się bez zbędnego pośpiechu. Dzięki wizycie duszpasterskiej większą liczbę osób starszych i chorych obejmiemy opieką duszpasterską (nie wiem dlaczego rodziny nie zgłaszały tych osób wcześniej, nawet na spowiedź przed świętami). Bóg zapłać także za składane przy okazji odwiedzin ofiary. W kościele trwają cały czas prace, czekamy też na upragnione organy.
 8. Dzięki wizycie duszpasterskiej udało się także uzupełnić skład Rady Duszpasterskiej. W większości miejscowości radni pozostają bez zmian. Podam teraz nowych rodnych: Ciechanki (od Łęcznej) Wiesław Kot i Andrzej Giszczak, Ciechanki (POM) Henryk Kot, Ostrówek (stara wieś) Katarzyna Dzwonkowska, Ostrówek (szosa) Ryszard Dudek, Wólka Łańcuchowska Krzysztof Skoczylas i Zalesie, o czym informowałem już wcześniej Agata Czaramaga. Dziękuję nowym radnym za przyjęcie propozycji bycia radnym i podjęcie się tego zadania. Wszystkich radnych zapraszam na sumę w przyszłą niedzielę (odbędzie się ślubowanie wszystkich radnych). Po sumie spotkanie na plebanii (postaram się żeby nie było zbyt długie).
 9. Bóg za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 11. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Helena  Stefańska z Ostrówka. Pogrzeb jutro o godz. 14.30, o 14.00 różaniec w kościele. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.