CANTATE DEO…W KOLĘDOWYM REPERTUARZE…

Od roku nasz chór parafialny ma swoje ” imię” – CANTATE DEO – co tłumaczy się Śpiewać Bogu. Dziś śpiewali Bogu Nowonarodzonemu. Przenieśli nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mijają już 3 tygodnie od świąt pozwolili nam raz jeszcze przeżyć niepowtarzalny klimat wigilijnego wieczoru. Nasz chór liczy zaledwie 17 osób a wykonuje utwory rozpisane nawet na kilkadziesiąt osób i kilka głosów. Podczas dzisiejszego kolędowania zachwycili wykonaniem kolędy Dzisiaj w Betlejem i Pójdźmy wszyscy do stajenki. Oczywiście utworów dzisiejszego wieczoru było więcej. Niektóre kolędy mogli śpiewać wszyscy zebrani w kościele. Szkoda tylko, że tak niewielu ich było… Ale przecież to już było… Jak większość inicjatyw w naszej parafii podczas kolejnych edycji ma coraz mniej zwolenników… A dzisiaj była homilia żeby nie popadać w rutynę… Koncert został utrwalony. Po obróbce postaramy się zamieścić chociaż niektóre z wykonanych kolęd. Raz jeszcze wielkie gratulacje dla Pana Pawła Bogdańskiego, naszego organisty i chórzystów będących pod jego batutą. A tak na marginesie…zapraszamy kolejnych kandydatów do chóru…szczególnie mile widziani są panowie.