UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Szczepana, pierwszy męczennik; wtorek – święto Św. Jana, Ap., EW.; środa – święto Świętych Młodzianków, mm.; piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa; niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  3. W poniedziałek błogosławieństwo owsa. We wtorek błogosławieństwo wina.
  4. W piątek zapraszam wszystkich małżonków i rodziny. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
  5. W poniedziałek porządek Mszy świętych niedzielny. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL.
  6. We wtorek, na godz. 19.00 zapraszam wszystkich w imieniu młodzieży KSM naszej parafii, LSO i Chóru parafialnego na JASEŁKA
  7. Młodzież KSM chce odwiedzić naszych parafian z kolędą : 28.12 – Wólka Łańcuchowska (od cmentarza), 29.12 – Ciechanki. W te dni możemy spodziewać się kolędników od ok. godz. 17.00. 30.12 – Ostrówek (po Mszy świętej)
  8. W tym tygodniu, od czwartku rozpocznę wizytę duszpasterską. Zajdę do tych rodzin, które pozostawią otwartą furtkę, drzwi, lub ktoś będzie czekał przy domu. W czwartek Górne I, piątek Górne II, sobota Kajetanówka. Wizytę będę rozpoczynał od godz. 9.00. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece,  wodę święconą i kropidło (jeśli ktoś posiada)
  9. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta w Łańcuchowie za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap,. jednocześnie będzie to liturgia dziękczynna za kończący się rok 2022. Odpust zupełny może zyskać wierny będący w stanie łaski uświęcającej, który uroczyście odmówi lub odśpiewa hymn Ciebie Boga wysławiamy.
  10. Odszedł do Pana śp. o. Dariusz Polak, kapucyn, pochodzący z naszej parafii. Pogrzeb w środę w kościele kapucynów na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie o godz. 11.00, o 10.30 różaniec. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.
  11. Te święta Bożego Narodzenia niech będą nie tylko poszukiwaniem pierwszej gwiazdki na niebie, ale przede wszystkim Tego, Który jest jedyną Gwiazdą – Jezusa Chrystusa. Nowonarodzony niech obdarza nas swoim pokojem i miłością. Przyjmijmy Go w naszych sercach.