I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – święto Św. Andrzeja, Ap.; sobota wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb.
 3. W imieniu księdza rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę.  Ofiary składane do puszek wystawionych w kościele i kaplicy przez cały Adwent będą przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent. Zapraszam na Msze święte Roratnie w każdą sobotę o godz. 6.00. Przychodzimy z lampionami. Na Roraty w najbliższą sobotę zapraszam szczególnie członków i członkinie Kół Żywego Różańca. Spotkanie nie będzie poprzedzone różańcem .
 5. Intencja papieska dla KŻR na miesiąc grudzień: Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby  szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
 6. W tym tygodniu, w piątek , rozpoczynamy nasze rekolekcje Adwentowe. Msze święte w piątek i w sobotę o godz. 9.00 i 17.00 w Łańcuchowie, o godz. 12.00 w Ostrówku. Mszę o godz. 17.00 będziemy się starali transmitować, ale niech to nie będzie wymówką przed osobistym udziałem w rekolekcjach. W sobotę spowiedź, 45 min przed każdą Mszą świętą. Zachęcam do takiej organizacji czasu aby móc w tych rekolekcjach uczestniczyć w pełni. Będzie ja dla nas głosił ks. prał. Marian Matusik, wieloletni ojciec duchowny naszego seminarium oraz Domu Rekolekcyjnego Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach, także wieloletni i bardzo oddany posłudze egzorcysta, dzisiaj już emeryt. O przygotowanie posiłków na dzień spowiedzi proszę panie z Ciechanek.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali płody rolne dla Caritas. Zebraliśmy sporo ponad tonę darów.
 8. Z dalszej posługi w Radzie Parafialnej zrezygnowali: p. Jerzy Adamiak (Ciechanki Kol.), Lila Wójcik (Ciechanki od rzeki), Jarosław Zabłotny (Ostrówek stara wieś). Proszę zgłaszać kandydatów do Rady z tych wiosek.
 9. W zakładce ogłoszenia na naszej stronie parafialnej możemy przeczytać Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Ostatnio powstała ogromna nagonka medialna na osobę św. Jana Pawła II. Gorąco zachęcam do lektury.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Bóg zapłać za dekoracje adwentowe. Dziękuję uczestnikom pielgrzymki do Santiago za dar ołtarza. Zakupiłem dwa ornaty (jeden został poświęcony w dniu wczorajszym i bieliznę kielichową). Będziemy ich używać podczas Mszy świętych ku czci Św. Jakuba Ap.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Kalendarze maryjne na 2023 r. Są już do nabycia świece adwentowe na stół wigilijny (małe 10 zł, duże 20 zł)
 12. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana sp. Stanisława Cyfra z Ciechanek. Pogrzeb odbył się w piątek.  Do Pana odszedł też śp. ks. Marcin Modrzejewski, wikariusz par. p.w. Św. Barbary w Łęcznej. Msza żałobna jutro w kościele Św. Barbary o godz. 18.00, msza pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Lublinie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.