UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Uwaga. W związku z fumigacją (gazowaniem) wnętrza kościoła wszystkie Msze święte do piątku włącznie będą sprawowane w kaplicy w Ostrówku. Z zachowaniem obowiązującego porządku godzin Mszy świętych.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Ofiarowanie NMP; wtorek – wspomnienie Św. Cecylii, dz., m., patronki organistów; czwartek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac, prb. i Towarzyszy, mm. .;piątek – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz. i m.
 3. Młodzież KSM z naszej parafii w dniu dzisiejszym zbiera ofiary do puszek w ramach akcji Polak z sercem. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc naszym rodakom na kresach.
 4. Także dzisiaj gościmy uczestników WTZ z Janowicy, którzy promują działalność warsztatów i stowarzyszenia.
 5. Od jutra w kościele odbywać się będzie fumigacja (gazowanie) wnętrza kościoła. Do piątku włącznie obowiązuje absolutny zakaz wstępu do kościoła. Użyty gaz jest bardzo silnie trujący. Zabieg jest konieczny na dużą ilość korników i innych insektów atakujących drewniane wyposażenie.
 6. W sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już Adwent, Nowy Rok Liturgiczny. Od 2 do 4 grudnia będziemy przeżywali nasze rekolekcje adwentowe, Zaplanujmy sobie czas tak, aby móc w nich w pełni uczestniczyć. będzie je głosił ks. prał. dr. Marian Matusik. Wieloletni ojciec duchowny naszego seminarium i egzorcysta.
 8. Ofiary, które będziemy składali na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 9. W zakrystii do odebrania przez radnych mamy już opłatek. Proszę o rozniesienie go naszym wiernym. Będzie to okazja to konsultacji i ewentualnego wskazania kandydatów na radnych nowej kadencji.
 10. Wzorem lat ubiegłych zbieramy płody rolne. Gdyby ktoś miał nadmiar ziemniaków, marchwi, kapusty, kalafiorów czy innych płodów rolnych czy przetworów proszę o ich dostarczenie we wtorek na plebanię. Przyjedzie samochód z Caritas czy seminarium po nie.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.