XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone sa w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, z.; piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dz. i m.
 3. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Ukrainie. W przyszła niedzielę młodzież KSM z naszej parafii będzie zbierała ofiary do puszek w ramach akcji charytatywnej Polak z sercem. Ofiary będą przeznaczone na pomoc Rodakom na kresach.
 4. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą Roku Kościelnego.
 5. W sobotę, o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 6. Ze względu na niską frekwencję rodziców w dniu wczorajszym, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartą sobotę miesiąca. Proszę o przybycie najlepiej obojga rodziców.
 7. Jak do tej pory wpłynęły tylko dwie kandydatury do Rady Parafialnej z Ostrówka – stara wieś. Proszę zgłaszać kandydatów z kolejnych wiosek.
 8. W zakrystii są już opłatki do odebrania przez Radnych i rozniesienia naszym parafianom o co serdecznie proszę.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są także kalendarze maryjne na 2023 r. Można również nabyć pierwszy tom serii Apologetyka dla wszystkich – Jeśli jest Bóg to dlaczego istnieje zło? (cena 20 zł)
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Helena Talarowska z Zalesia. Pogrzeb w środę o godz. 14.00, o 13.30 różaniec w kościele. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.