XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy św. do 30 października wywieszone są w gablocie i na str. internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prb.; sobota – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dz., dK.
 3. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. W sobotę taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Trwa miesiąc październik. Zapraszam do wspólnotowej modlitwy różańcowej.
 5. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 6. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe , dotarły też już pewnie dostarczone przez Radnych do naszych domów. Pamiętajmy, aby wpisywać nazwę miejscowości z których abyśmy wiedzieli kiedy będzie modlitwa za naszych zmarłych.
 7. Gratulacje dla druhów z OSP w Ostrówku za zajęcie 7-go miejsca w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczo-Sportowych. Wystartowały 22 drużyny męskie.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Kalendarze maryjne na 2023 r
 10. Z naszej wspólnoty odeszła śp. Mieczysława Żuchowska. pogrzeb odbył się we wtorek. Także we wtorek pochowaliśmy Hanię Dudek, która powiększyła grono aniołków.
 11. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dyrekcjom Szkół, nauczycielom i wszystkim i pracownikom składam najlepsze życzenia. Niech formowanie młodego pokolenia Polaków przynosi wszystkim satysfakcję. Jak najmniej problemow nie tylko z uczniami, ale przede wszystkim z ich rodzicami.