PIESZO DO ŚW. JAKUBA…

Wieloletnią tradycją parafii p.w. Św. Barbary w Łęcznej jest piesze pielgrzymowanie do sanktuarium MB Szkaplerznej w Kijanach. W tym roku, z uwagi na to, że kościół w Łańcuchowie jest kościołem stacyjnym w Roku Jakubowym (Compostelańskim) i znajdują się w nim jedyne w diecezji relikwie Św. Jakuba Ap., pielgrzymi przyszli do Łańcuchowa. Grupie 130 osobowej przewodził ks. kan. Andrzej Lupa, proboszcz par. p.w. Św. Barbary w Łęcznej. On też celebrował uroczystą Eucharystię, którą poprzedziła prelekcja miejscowego proboszcza na temat tradycji pielgrzymowania do Santiago de Compostella – do grobu świętego Apoastoła i historii obecności reliwii w łańcuchowskim kościele. Eucharystię zakończyło błogosławieństwo relikwiami i ucałowanie relikwii indywidualnie przez każdego pątnika.  Pielgrzymi znaleźli wytchnienie w Ciechankach, serdecznie przyjęci przez parafian. Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał też modlitewnik parafialny z modlitwami do Św. Jana Chrzciciela i Św. Jakuba Apostoła. Jeszcze do końca tego roku kalendarzowego, codziennie można otrzymać łaskę odpustu zupełnego w naszym kościele. Msza św. Zbiorowa za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap. sprawowana jest w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00 z ucałowaniem relikwii. W tym roku parafia w Łańcuchowie organizuje pielgrzymkę do Santiago  i Fatimy z możliwością przejścia trzech odcinków drogi w portugali. Zapraszamy.