XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bp, dK; środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej; piątek – wspomnienie Św. Korneliusza, p i Cypriana, bp., mm.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
 4. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii pieszych pielgrzymów z Łęcznej. Wyruszą z parafii Św. Barbary o godz. 9.00. Odpoczynek będą mieli przy remizie w Ciechankach. Tam będzie pierwszy poczęstunek. Do Łańcuchowa przybędą ok. godz. 11.30/12.00. Zaraz po przybyciu będą uczestniczyć w Eucharystii. Po niej poczęstunek przy kościele i powrót autokarami do Łęcznej. Do pieczenia ciast zgłosiło się 15 pań. Ksiądz Andrzej Lupa przewiduje, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób. W sprawie Ciechanek proszę kontaktować się z Panią Lilą Wójcik. Już dzisiaj chcę wyrazić podziękowania wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie przyjęcia pielgrzymów. Dziękuję rodzinie państwa Korgolów za przygotowanie na plebanii obiadu dla księży gości i sióstr.
 5. Pielgrzymi wybierający się do Santiago i Fatimy proszeni są o dokonanie, do przyszłej niedzieli, wpłaty pozostałej kwoty (do pełnej wartości pielgrzymki oprócz 130 Euro). Można dokonać wpłaty bezpośrednio u mnie lub na konto parafii 26 8689 0007 4006 4664 2000 0010. Osoby wpłacające na konto proszę o informację o dokonanej wpłacie.
 6. Raz jeszcze proszę wszystkie osoby, które zamówiły msze święte w dniach od 18 do 28 października (z wyjątkiem niedzieli 23 października) o kontakt ze mną w celu zmiany terminu mszy.
 7. W przyszłą niedzielę na plebanii o godz. 16.30 spotkanie z Radą Duszpasterską.
 8. Także w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej (przy kościele i kaplicy) będzie odbywał się kiermasz ciast. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie Czarka Tarki z Ciechanek.
 9. Również w przyszłą niedzielę odpust w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Białce. Suma o godz. 12.00.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Sprzątanie kościoła na przyszłą sobotę proszę zaplanować między godz, 13.00 (po wyjściu pielgrzymów) a 14.00 (przed wejściem pani dekorator),
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela a także kalendarze Maryjne na 2023 r.
 12. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp . Teodora Słomianowska z Zalesia. Pogrzeb odbył się w Milejowie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.