XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: środa – wspomnienie Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb.; czwartek – święto NARODZENIE NMP;
  3. Ofiary zbierane do puszki w dniu dzisiejszym przeznaczone są na programy edukacyjne dla dzieci – świetlice Caritas. W przyszłą niedzielę puszka na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Masowego Przekazu.
  4. W czwartek podczas Mszy świętych błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  5. W sobotę 17 września przybędzie do nas piesza pielgrzymka z par. p.w. Św. Barbary w Łęcznej. Corocznie pielgrzymują do Kijan, w tym roku z racji tego, że jesteśmy kościołem stacyjnym w roku Jubileuszowym Compostelańskim, przyjdą do nas , aby zyskać łaskę odpustu zupełnego. Parafianie w Kijanach przyjmowali pątników poczęstunkiem. Chciałbym żebyśmy uczynili to samo. Przygotujmy słodki poczęstunek (ciasta), jakiś kompot, owoce. Spodziewamy się od kilkudziesięciu do ok 200 osób. Chętnych do przygotowania takiego poczęstunku proszę zgłaszać w zakrystii. Przyjmuję konkretne deklaracje i nie koniecznie Koła Gospodyń. Zachęcam do tej inicjatywy osoby indywidualne. Trzeba będzie też przygotować na plebanii obiad dla księży i sióstr.
  6. W przyszłą sobotę, o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Zapraszam uczniów klas ósmych i osoby starsze. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu. Sakrament bierzmowania jest naszą osobistą decyzją i wyborem pójścia w życiu za Jezusem. Jest deklaracją naszej wiary lub jej braku.
  7. W niedzielę 18 września na plebanii spotkanie z Radą Duszpasterską.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.