” PRZEMIENIŁ SIĘ WOBEC NICH…”

Chociaż Przemienienia Pańskiego nie ma w wezwaniu kościoła to trudno wyobrazić sobie to święto bez licznego udziału wiernych. Przemienienie Pańskie zakorzeniło się od lat w świadomości parafian i nie tylko jako odpust parafialny. I chociaż drugorzędny (ten właściwy przypada 24 czerwca), gromadzi rzesze wiernych przybywających także z innych, często odległych, parafii. W homilii ks. bp Józef Wróbel wyjaśniał sens obecności na Taborze Mojżesza i Eliasza, którzy byli gwarantami Boga Ojca w całej mesjańskiej misji Chrystusa – Umiłowanego Syna, którego zgodnie z poleceniem mamy słuchać. W przemienienie Pana…przebranie plebana…jak żartobliwie puentował ks. Proboszcz, który decyzją księdza Arcybiskupa w Wielki Czwartek otrzymał godność kanonika. Obłóczyny kanonickie były powodem obecności w naszej wspólnocie księdza biskupa Józefa. Dekret księdza arcybiskupa odczytał ks. kan. Wojciech Iwanicki , przyjaciel i kolega z roku święceń proboszcza. On też dokonywał obrzędu obłóczyn przy modlitwie księdza biskupa Józefa. Uroczystość zakończyła procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.