XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Są delikatne zmiany w intencjach spowodowane niezależnymi okolicznościami – proszę sprawdzić
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Jakuba Ap.; wtorek – wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP; piątek – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza
  3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej poświecenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na MIVA Polska.
  4. Od jutra do środy, przy plebanii będzie stacjonował DENTOBUS. Dzieci i młodzież do 18 roku życia będą miały wykonywane zabiegi stomatologicznie na NFZ. Zachęcam do skorzystania.
  5. W przyszłą niedzielę JAKUBKI. W związku z tym proszę o pomoc: wykoszenie placu festynu przy plebanii i parkingu przy kościele, rozłożenie sceny i części namiotu (zadaszenie nad sceną). Sobota od godz. 9.00.
  6. Program festynu: godz. 12.00 – Msza św., której będzie przewodniczył Ks. Jakub Olech (zastępca ekonoma diecezji). Bezpośrednio po Mszy świętej w kościele rozstrzygnięcie konkursów – literackiego i plastycznego, nagrodzenie zwycięzców i wysłuchamy zwycięskiej pracy literackiej. Następnie przejdziemy na plac festynowy. Od godz. 15.00 będą odbywały się konkurencje sportowe: tor przeszkód Gladiator, byk rodeo, strzelanie do celu – paint baal. W między czasie przygrywała będzie kapela Pana Leonarda. Od 16.00 – gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Druhów OSP. Od godz. 18.00 – zabawa taneczna. Dla dzieci będą dmuchańce, myślę, że także popcorn, wata cukrowa i lody…Dla dorosłych to co przygotują Koła Gospodyń… Wszystkich, którzy noszą imię Jakub zapraszam już przed Mszą świętą do punkty przy wejściu do kościoła. Będą odznaczeni okazjonalną przypinką i zapraszamy do pierwszych ławek w kościele.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. W tym tygodniu szczególnie dużo mamy Gościa Niedzielnego a to z tego powodu, ze nas nieźle obsmarowali (na dwie strony).