XV NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Benedykta Opata, patrona Europy; wtorek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp., m.; środa – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; piątek – wspomnienie Św. Bonawentury, bp., dK.; sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  3. Przed nami JAKUBKI – festyn rodzinny a wraz z nim: Konkurs Literacki na gawędę historyczną im. Kajetana Suffczyńskiego, Konkurs Plastyczny. Wciąż czekamy na prace konkursowe w obydwu kategoriach. Kajakowe Love w ramach Jakubek organizuje wyścig dla pięciu drużyn dwuosobowych. Kandydatów proszę zgłaszać w zakrystii. Liczę na zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich, które proszę o przygotowanie tradycyjnych straganów.
  4. Na JAKUBKI szczególnie serdecznie zapraszam wszystkich o imieniu Jakub, których patronem jest Św. Jakub. Będą oni szczególnie wyróżnieni wśród gości.
  5. Dzisiaj Festyn Rodzinny Ciechankach (na boisku do siatkówki). Do udziału w festynie wszystkich serdecznie zaprasza sołtys i Rada Sołecka Ciechanek.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Santiago i Fatimy proszę o wpłacanie zaliczki i uzupełnianie danych. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
  7. W czwartek zostało wykonane werniksowanie ołtarza głównego w kościele i drzwi na ambonkę.
  8. W dniach 25-27 lipca, przy plebanii będzie stacjonował DENTOBUS. 25 od godz. 9.00 będzie odbywała się diagnoza i dzieci będą umawiane na kolejne dni na leczenie zębów. Oferta bezpłatna, na fundusz NFZ do 18 r. życia. Zapisy na diagnozę w zakrystii.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.