XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: środa – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; piątek- wspomnienie Św. Jana z Dukli, prb.
  3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Santiago i Fatimy proszone są o dokonywanie wpłat zaliczki i uzupełnienie potrzebnych danych. Mamy 36 osób na liście. Są jeszcze wolne miejsca, można się dopisywać (zanim pielgrzymka zostanie ogłoszona na stronie biura-organizatora)
  4. W związku ze zbliżającymi się JAKUBKAMI ogłaszam konkurs plastyczny dedykowany do najmłodszych parafian (do IV kl. włącznie). Dowolną metodą proszę wykonać portret Św. Jakuba Ap. lub scenę związaną z jego osobą. Metoda dowolna. Format od A4-A3. W prawym dolnym rogu proszę umieścić imię, nazwisko i wiek autora. Jest to konkurs z nagrodami. Prace proszę składać do 17 lipca w kościele lub kancelarii parafialnej. Prace zostaną wyeksponowane w kościele 31 lipca, podczas JAKUBEK.
  5. Dzisiaj w naszym kościele odbywa się promocja książki „Zawsze oni” autorstwa Kajetana Suffczyńskiego. Książka jest dostępna w Bibliotece Gminnej w Milejowie i w Łańcuchowie. Może posłużyć do napisania gawędy historycznej im. Kajetana Suffczyńskiego na konkurs związany z JAKUBKAMI.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Andrzej Edward Kasprzak z Kol. Ostrówek, pogrzeb odbył się w piątek. Zmarła też i pochowana jest na naszym cmentarzu śp. Ewa Małecka zd. Gomuła. Pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.