NA URODZINACH U ŚW. JANA CHRZCICIELA…

W tym roku, wyjątkowo 23 czerwca (z racji kumulacji uroczystości), przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela. Obok Matki Bożej to jedyny święty, którego urodziny Kościół obchodzi tak uroczyście i wspomina także w Modlitwie Eucharystycznej. Uroczystej sumie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Arkadiusz Rejmak, kapelan Szpitala Specjalistycznego w Puławach. W homilii przybliżył postać Św. Jana i wskazał czego uczy nas Jego postawa, wiara i życie. św. Jan do końca pełnił wolę Bożą, niezależnie od sytuacji i okoliczności. Pozostawał nieco z boku wobec Jezusa, którego pokazywał. Podczas uroczystości odpustowej gościliśmy naszego rodaka ks. Stanisława Galanta, który przeżywał Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Od 43 lat żyje i pracuje w Brazylii. Odpust zbiegł się także z zakończeniem Oktawy Uroczystości Bożego Ciała… Tak nasza kumulacja… Uroczystości odpustowe rozpoczęła Msza św. w wiglię sprawowana, tradycyjnie, na cmentarzu parafialnym.