XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, z.; czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. W środę o godz. 17.00 Msza święta na cmentarzu w wigilię odpustu parafialnego. Porządkując groby naszych bliskich pamiętajmy o segregacji śmieci. Przypomnę, że szkło i plastik wyrzucamy bez worków a wieńce i kwiaty naturalne bez folii, wstążek i plastikowych dekoracji.
 4. W czwartek będziemy przeżywali odpust parafialny (wyjątkowo nie 24 czerwca). Msze święte: Ostrówek godz. 9.00, Łańcuchów godz. 12.00 (suma) i godz. 17.00. Podczas procesji po sumie zakończymy też oktawę Bożego Ciała. O ubranie ołtarzy wokół kościoła proszę Ciechanki  (od rzeki), Ciechanki (od Łęcznej), Ostrówek (stara wieś), Ostrówek (szosa). Sumie będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Arkadiusz Rejmak.
 5. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. w Łańcuchowie o godz.8.00, w Ostrówku o godz.9.00.
 6. W sobotę o godz. 18.00 msza święta za wstawiennictwem św. Jakuba Ap.
 7. Zbliżają się JAKUBKI, nasz coroczny festyn rodzinny, którego nieodłącznym elementem jest konkurs na gawędę historyczną im. Kajetana Suffczyńskiego. Szczegóły konkursu na stronie parafii w aktualnościach.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Santiago i Fatimy. Szczegóły w gablocie.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 11. W czwartek Dzień Ojca. Wszystkim ojcom, tatusiom, oprócz co oczywiste wielu łask Bożych, zdrowia życzę aby w pełni dorastali do swojej godności będąc dla swoich dzieci wzorem i przykładem także w życiu duchowym i ostoją bezpieczeństwa. Szczęść Boże.
 12. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Lucjan Olender z Górnego. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.