NIEDZIELA NAJŚWITĘSZEJ TRÓJCY

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prb., dK. ; wtorek – Bł. Michała Kozala, bp.,m.; czwartek – uroczystość NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA; piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.
  3. W imieniu księdza rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę.
  4. 15 czerwca, o godz. 11.00, uroczystą Eucharystię dziękczynną będą sprawować złoci jubilaci kapłaństwa. Wśród nich ks. Stanisław Galant, nasz rodak. W imieniu jubilatów zapraszam na tę uroczystość.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. porządek Mszy św. w Ostrówku godz. 10.00, w Łańcuchowie godz. 8 i 11.30 (suma z procesją do czterech ołtarzy). Proszę o ubranie ołtarzy mieszkańców Łańcuchowa, Wólki Łańcuchowskiej, Kol. Łańcuchów. Kolejność ołtarzy: pierwszy – krzyż na skrzyżowaniu (pierwszy przy kościele), drugi – biała kapliczka, trzeci – krzyż przy p. Jarszak, czwarty – na łuku jezdni. Proszę o zaangażowanie wszystkich parafian w oprawę procesji. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne, ale także starsze i młodsze do sypania kwiatków. Chłopców do niesienia różańca. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Także specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone cudom eucharystycznym.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Marian Plewik z Ciechanek. Pogrzeb jutro, w poniedziałek o godz. 15.00, o 14.30 różaniec w kościele. p. Henryk Stamirowski – pogrzeb we wtorek o 14.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.