WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – święto Nawiedzenie NMP; środa – wspomnienie Św. Justyna, m.; piątek – wspomnienie Św. Karola Lwangi i towarzyszy, mm.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa ku czci NS Pana Jezusa, w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe.
  4. W tym tygodniu także przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  5. W sobotę, o godz. 12.00, poświęcenie pól w Ostrówku. Przejdziemy od Szpicy w kierunku kaplicy (od niebieskiej kapliczki). Proszę panią Martę Stadnik i panią Annę Kot proszę o przygotowanie dodatkowych ołtarzy przy swoich domach. Zakończymy Mszą świętą w kaplicy. Wybór trasy procesji motywowany jest tym, że chcę abyśmy w każdym roku przeszli inną trasą.
  6. Przypomnę o organizowanej przez nasza parafię pielgrzymkę do Santiago i Fatimy. Santiago jest , obok Jerozolimy drugim największym miejscem pielgrzymkowym na świecie. Termin pielgrzymki możemy dopasować do terminów prac polowych (wrzesień/październik)
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Na stoliku z prasą wyłożone są broszury do wzięcia przez rodziców ” Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”
  9. W tym tygodniu, w środę, Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom pragnę życzyć, aby nie zapomniały drogi do Pana Jezusa. Aby wzrastały w łasce u Boga i u ludzi ciesząc się miłością swoich rodziców.