POKOJU OD ZMARTWYCHWSTAŁEGO…

Pokój wam – tymi słowami zmartwychwstały Chrystus powitał zalęknionych Apostołów w wieczerniku. To pozdrowienie nabiera szczególnego znaczenia dzisiaj, kiedy za naszą wschodnia granica dzieją się takie okrucieństwa związane z wojna wywołaną przez Federację Rosyjską. Pragnę zatem życzyć wszystkim moim Parafianom i sympatykom parafii tego pokoju, który płynie od Zmartwychwstałego. Uwierzmy, że Ten, który uciszał rozszalałe jezioro może uciszyć rozszalałe serca wichrzycieli. Niech dam nam nie tylko pokój w wymiarze zewnętrznym, ale także pokój serca. Niech Jego cierpienia i śmierć nie będą na daremne. W Jego zmartwychwstaniu dostrzegajmy szansę każdego naszego powstawania z martwych we wszystkich wymiarach naszego życia.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA !!!