III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2. Kalendarz liturgiczny: piątek – uroczystość Zwiastowanie Pańskie.
  3. Od dzisiaj w kościołach naszej diecezji rozprowadzane są baranki na stół wielkanocny i paschaliki (do użycia podczas Liturgii Wigilii Paschalnej) w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  4. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można to zrobić uroczyście podczas mszy w kościele bądź prywatnie poprzez aplikację.
  5. Także 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek dokona aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  8. Do nabycia prasa katolicka.
  9. Dobiegły końca nasze wielkopostne rekolekcje. Dziękujemy Bogu za dar tego świętego czasu i za osobę księdza rekolekcjonisty. Księdzu Krzysztofowi życzymy stałego wzrastania w Mocy Ducha Świętego. A z okazji zbliżających się świąt nieustannej radości płynącej z mocy Zmartwychwstałego, odradzania się w Jego blasku i odwagi w głoszeniu słowem i świadectwem życia, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.