VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: piątek – święto Św. Kazimierza Królewicza.
  3. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w odpowiedzi na „Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę” pragnie pośpieszyć naszym Braciom Ukraińcom z pomocą materialną, dlatego zarówno w najbliższą niedzielę (27 II), jak i w Środę Popielcową (2 III), po każdej Mszy Świętej należy zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem kościelnych instytucji charytatywnych.
  4. OSP w Ciechankach organizuje punkt zbiórki produktów, które pomogą uchodźcom z Ukrainy (konserwy, śpiwory, koce, leki do pierwszej pomocy przedmedycznej, produkty z przedłużoną datą przydatności, itd.). Produkty można dostarczać jutro w godz. 16.00 – 18.00 do OSP Ciechanki.
  5. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Łańcuchowie godz. 8.00 i 17.00, w Ostrówku o godz. 10.00. Podczas mszy obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia wysiłku pokuty i nawrócenia.. W ten dzień obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. ” Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 r. życia.
  6. Rozpoczynamy także sprawowane nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek, w Ostrówku o godz. 16.15, w po Mszy św.. Gorzkie Żale w niedzielę , w Ostrówku po mszy o godz. 10.00, w Łańcuchowie po sumie. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach 18 – 20 marca. W tym roku będzie ja dla nas głosił ks. lic. Krzysztof Czajka, pracownik archiwum archidiecezji lubelskiej.
  8. W tym tyg. przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.