III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, bp., dK.; wtorek – święto NAWRÓCENIE ŚW. PAWLA, AP.; środa – wspomnienie Świętych bpów Tymoteusza i Tytusa; piątek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prb., dK.
  3. Trwa renowacja ołtarza bocznego. Podczas prac odsłonięto łukowe tło sugerujące, że w tym ołtarzu byl nie tylko krzyż. Jeżeli ktoś pamięta jak wyglądał ten ołtarz, lub ma stare fotografie, na których jest on widoczny proszony jest o kontakt.
  4. Spotkałem się z zarzutem, że grób rodzinny Lachertów na naszym cmentarzu nie jest zabytkiem, a ja bezpodstawnie się czepiam. Wobec tego chcę zacytować fragment pisma, które otrzymałem w odpowiedzi na moje zapytanie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie: „… nagrobek upamiętniający Józefę Lachert de Peselin, babkę Bohdana Lacherta i Jadwigę Lachert de Peselin, pierwszą żonę jego brata, zrealizowany prawdopodobnie w 1934 r. na cmentarzy parafialnym w Łańcuchowie, reprezentuje „ultra nowoczesne podejście do tematu sztuki sepulkralnej, zarówno w zakresie formy, jak i użytych materiałów” i posiada unikalną formę w skali województwa lubelskiego. Wraz z dworem i szkołą nagrobek należy do zrealizowanych i zachowanych obiektów projektu B. Lacherta powstałych w nurcie modernizmu z wykorzystaniem betonu i stali”. Całość dokumentu do wglądu dla zainteresowanych i wątpiących w to, że jest on zabytkiem. Grobowiec znajduje się w wykazie zabytków w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Lublinie i podlega ochronie zabytków.
  5. W sobotę o godz. 18.00 w Łańcuchowie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap, z litanią i błogosławieństwem relikwiami świętego.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny ( z kolejną częścią Pisma Św. na cd), Mały Gość Niedzielny i Niedziela.