NARODZENIE PAŃSKIE

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Jana, Ap., Ew. ; wtorek – święto Św. Młodzianków, mm.
  3. Dzisiejsza suma będzie sprawowana za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap,. poprzedzona Litanią do Św. Jakuba, zakończona błogosławieństwem relikwiami (intencje z 31.12.2021).
  4. W piątek o godz. 18.00 msza święta z nabożeństwem na zakończenie roku. Odpust zupełny może zyskać każdy wierny (będący w stanie łaski uświęcającej), który będzie uczestniczył w kościele w śpiewie hymnu: Ciebie Boga wysławiamy.
  5. Porządek wizyty duszpasterskiej: poniedziałek 27.12 – Ciechanki Kol. (jeden ksiądz blok, drugi domki), wtorek 28.12 – Ciechanki (od Łęcznej) , środa 29.12 – Ciechanki (od rzeki) , czwartek 30.12 – Ostrówek (szosa), piątek 31.12 – Ostrówek (stara wieś) – jeden ksiądz od nr 1 i droga przy remizie, drugi od skrzyżowania w kierunku „psiej ulicy”, poniedziałek 03.01 – Ostrówek Kol (dwaj księża), wtorek 04.01 – Kol. Łańcuchów i Zalesie (jeden ksiądz), Kajetanówka, Górne I i II (drugi ksiądz), środa 05.01 – Łańcuchów i Wólka Łańcuchowska.  W miejscowościach : Ciechanki (od rzeki i Łęcznej), Ostrówek (szosa), Ostrówek Kol., Łańcuchów i Wólka Łańcuchowska będą księża odwiedzać wiernych z dwóch stron do spotkania. Do Ciechanek i Ostrówka (szosa i stara wieś dojedziemy sami). Proszę też nie przygotowywać posiłków. Będziemy odwiedzać mieszkańców mając maseczki na twarzy i tych, którzy są zapisani na listach (na tej podstawie układany był plan wizyty). Proszę aby w domach był przygotowany stół nakryty obrusem, krzyżyk, świece, woda święcona i kropidło. Wizytę będziemy rozpoczynać od godz. 9.00.
  6. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Jednocześnie usilnie zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).

7. Bóg zapłać  za sprzątanie kościoła/kaplicy i dekoracje świąteczne.

8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jerzy Nazarewicz. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30, o 13.00 różaniec w kościele.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby te święta były doświadczeniem rodzącej się Bożej Miłości prowadzącej do pełnego zaufania Bogu i spotkań z Nim w Eucharystii i codziennej modlitwie. Szczęść Boże.