XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych wywieszone sa w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych; wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; czwartek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, bp.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny może ofiarować odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki – stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz intencja ofiarowania odpustu za konkretnego zmarłego.
  4. 1 listopada porządek Mszy świętych niedzielny. o godz. 12.00 Msza święta na cmentarzu parafialnym. 2 listopada w Ostrówku o godz. 9.00, o godz. 12.00 na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. O 11.30 na cmentarzu procesja od bramy głównej do kaplicy i modlitwa za zmarłych.
  5. Od 3 listopada nabożeństwa wypominki (różaniec i Msza święta za zmarłych wymienionych w wypominkach). ). Kolejność następująca: środa 3 XI – Ostrówek (szosa) i Łańcuchów, czwartek 04XI – Ostrówek (stara wieś) i Wólka Łańcuchowska, Kol. Łańcuchów, piątek 05XI – Ostrówek Kol. i Kajetanówka, Zalesie, sobota 06XI – Górne, poniedziałek 08XI – Ciechanki (od rzeki) i Ciechanki Kol., wtorek 09Xi – Ciechanki od Łęcznej. Kartki wypominkowe zostały rozniesione przez radnych, są też wyłożone w kościele na ołtarzach bocznych . Przynosząc karki bardzo proszę o wpisywanie na nich miejscowości, aby można było je odpowiednio przyporządkować. Przynosząc kartki w konkretny dzień modlitwy proszę być parę minut przed różańcem. W Ostrówku różaniec o godz. 16.15, po nim Msza święta. W Łańcuchowie o godz. 18.00 różaniec, po nim Msza święta za zmarłych.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i przyszli aby pomóc w porządkowaniu śmietnika przy cmentarzu. Jednocześnie proszę abyśmy porządkując groby po Wszystkich Świętych postarali się o segregację odpadów. Oddzielajmy wszystkie wstęgi, szarfy od naturalnych wieńców, naturalne kwiatki wyjmijmy z donic. Oddzielajmy biodegradowalne odpady od pozostałych. Liście wysypmy z worków i worki wrzućmy do plastików.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.