XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasang i Tow.; wtorek – święto Św. Mateusza, Ap., Ew.; czwartek – wspomnienie Św. Pio z Petrelciny, prob.
 3. 25 września w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym członku parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczna modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w kaplicy w Ostrówku zostanie odprawiona Msza święta inaugurująca wojewódzkie obchody 40 rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych.. Na uroczystości wojewódzkie składać się będzie również uroczyste odsłonięcie  i poświecenie tablicy upamiętniającej powstanie Komitetu Samoobrony Chłopskiej Ziemi Lubelskiej oraz okolicznościowa konferencja, która odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
 5. Do kaplicy w Ostrówku zostały zakupione nowe organy. Dotychczasowe przeszły na zasłużoną emeryturę. W tym tygodniu poprawimy także nagłośnienie.
 6. Wczoraj, w dzień patronalny młodzieży odbyło się w naszej parafii spotkanie „Młodzi dla młodych”. Zorganizowane przez KSM i LSO. W spotkaniu wzięli udział kandydaci do sakramentu bierzmowania. Ze szkoły w Łańcuchowie zgłosiła się tylko jedna osoba. Młodzieży KSM i LSO dziękuję za zorganizowanie wydarzenia.
 7. W przyszła niedzielę liczenie wiernych w kościele.
 8. Radnych zapraszam po Mszy świętej do zakrystii po kartki wypominkowe i proszę o ich dostarczenie do mieszkańców.
 9. W sobotę w Łańcuchowie o godz. 18.00 Msza święta za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela a także Kalendarze Maryjne na 2022 r.