XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – święto Św. Bartłomieja, Ap.; czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; piątek – wspomnienie św. Moniki; sobota – wspomnienie Św. Augustyna, bp, dK.
  3. W przyszłą niedzielę, na sumie o godz. 12.00 dziękczynienie za tegoroczne plony – Dożynki. Zapraszam Koła Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi. Po Mszy św. dalsza część świętowania na placu przy plebanii. Prawdopodobnie będzie też możliwość zaszczepienia się przeciwko COVI 19.
  4. Młodzież klas ósmych może zapisywać się już na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  5. Od września rusza formacja Liturgicznej Służby Ołtarza. Również przyjmuję zgłoszenia kandydatów.
  6. Ze względu na małą liczbę chętnych nie odbędzie się planowana na wrzesień pielgrzymka do Medjugorie.
  7. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła.
  8. Ze względu na problemy techniczne z dźwiękiem zawieszamy do odwołania niedzielne transmisje Mszy świętych z naszego kościoła.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.