IMIENINY U ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami relikwii Św. Jakuba Apostoła. Z tej też okazji, w ostatnią niedzielę lipca, organizujemy Festyn Rodzinny JAKUBKI. W tym roku zbiegł się dokładnie z dniem wspomnienie liturgicznego Św. Jakuba (dlatego też mamy Rok Jakubowy). Uroczystości rozpoczęła Eucharystia zakończona Litanią do Św. Jakuba Apostoła i błogosławieństwo relikwiami świętego. Laureatka III Ko kuru Literackiego im. Kajetana Suffczyńskiego, Natalia Świerk, otrzymała zasłużoną nagrodę. O godz. 14.00, w kościele, odbyła się projekcja filmu ” Ślady stóp” pokazującego wewnętrzną przemianę pątników do Santiago de Compostella. Jak w poprzednich latach nie brakowało atrakcji. Były dmuchańce dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym jeden z najwyższych w Polsce, 12 m.). Na scenie wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, Zespół Muzyczny TAKT, a także dobrze zapowiadająca się młodzież z liderką Julią Zając (naszą parafianką), W międzyczasie przygrywała kapela w składzie akordeon, trąbka, saksofon i bęben. Koła Gospodyń Wiejskich z Łańcuchowa i Wólki Łańcuchowskiej wystawiły swoje stoiska ze smakołykami i nie tylko. Niewątpliwą atrakcją był balon z Aeroklubu Lubelskiego, którym można było wznieść się w górę. Ze względu na złe warunki pogodowe nie udała się pierwsza próba pokazu. Ale wykorzystaliśmy okienko pogodowe i jednak imponujący balon oderwał się od ziemi. Można tylko żałować, że nie na tak dużą wysokość jak było planowane pierwotnie, ale warunki pogodowe (silny wiatr) były nie ubłagalne. Podczas festynu działał Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID 19. Swoją obecnością zaszczyciła nas TVP 3 Lublin, która zrelacjonowała wydarzenie w Panoramie Lubelskiej. Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomogli w realizacji wydarzenia: panom, którzy przygotowali plac festynowy, Kołom Gospodyń Wiejskich, które wystawiły swoje stoiska, wspierającym wydarzenie finansowo państwu Robertowi i Sylwii wieczorek, wlaścicielom stacji paliw MOYA w Kajetanówce, Kołu Gospodyń Wiejskich w Ostrówku, a także Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Milejowie i Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie za współorganizację konkursu literackiego. Kolejne spotkanie na imieninach u świętego Jakuba apostoła w Łańcuchowie już za rok. Mamy nadzieję, że już z początkiem szlaku Camino de Santiago w naszej parafii.