V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski; wtorek – wspomn. Św. Floriana, m.; czwartek – święto Św. Filipa i Jakuba, App.;sobota – uroczystość Św. Stanisława, bp., m., główny patron Polski i archidiecezji lubelskiej
  3. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W dni powszednie w Ostrówku o 16.30, w Łańcuchowie po Mszy św.. w niedziele w Ostrówku po mszy o godz.10.00, w Łańcuchowie po sumie.
  4. W imieniu ks. rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  5. Jutro odpust w Ostrówku. Suma o o godz. 12.00. W Łańcuchowie Msze święte o godz. 8.00 i 10.00.
  6. We wtorek wspomnienie Św. Floriana, patrona min. strażaków. W Ostrówku i Łańcuchowie Msze święte w intencji strażaków. Zapraszam poczty sztandarowe, druhów strażaków i rodziny do wspólnej modlitwy.
  7. Wstępnie na czwartek, na godz. 8.00 zaplanowałem wywóz śmieci z cmentarza. Jeżeli będzie padało to nawet środa albo wtorek. Potrzebnych będzie min. 5 przyczep i kilka osob do wstępnego przesegregowania śmieci. Bardzo proszę o pomoc.
  8. W tym tyg. przypada I czwartek i piątek m-ca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  9. W sobotę dzień imienin ks. abpa Stanisław Budzika. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  10. Przez cały miesiąc maj będziemy zbierać ofiary do puszek na Wakacyjne Dzieło Pomocy ” Nadzieja Radości” Puszki są wystawione, w Ostrówku przy ołtarzu, w Łacuchowie na stoliku z prasą.
  11. W najbliższą niedzielę, o godz. 10.00, będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św. Bardzo proszę osoby nie zainteresowane uroczystością o wybór Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę i o godz. 8.00 i 12.30  w niedzielę. UWAGA sympatycy transmitowanej Mszy świętej z naszego kościoła – transmisja w najbliższą niedzielę o godz. 12.30.
  12. Powstaje publikacja poświęcona historii Szpitala Powiatowego w Łęcznej wraz z jego oddziałami. Jeden z nich funkcjonował także w łańcuchowskim pałacu. Gdyby ktoś chciał podzielić się wspomnieniami z funkcjonowania szpitala w Łańcuchowie proszę o kontakt ze mną.
  13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Na najbliższą niedzielę kościół sprzątają rodzice dzieci I komunijnych.
  14. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  15. W dniu wczorajszym święcenia kapłańskie w stopniu diakonatu przyjął nasz kleryk Marcin Dudek. Księże diakonie niech Duch Święty umacnia Cię w powołaniu i miłości do Mistrza w którego kapłaństwie udział otrzymałeś.