IV NIEDZIELA WIELKANOCY

2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK, patronki Europy.
  3. Od dzisiaj do dn. 1 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  4. Przypominam, że od jutra w mszach świętych wieczornych będą uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Jutro zapraszam dzieci na godz. 17.30 (spróbujemy rozmieścić je w ławkach).
  5. W najbliższą sobotę, o godz. 10.30, nasz kleryk Marcin Dudek przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu diakonatu. Jest to pierwszy stopień kapłaństwa. Będzie mógł udzielać błogosławieństwa, prowadzić pogrzeb (bez mszy świętej), czytać Ewangelię i głosić homilie. Będzie można się już oficjalnie zwracać do niego ” Proszę księdza”. Otoczmy go naszą modlitwą.
  6. W związku ze święceniami diakonatu i pogrzebem ulega zmianie porządek mszy świętych w sobotę (1 maja). W Łańcuchowie msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 17.00. Nie będzie mszy świętej w Ostrówku. Zamówiona intencja na ten dzień będzie sprawowana w poniedziałek ( 3 maja) o godz. 12.00 w Ostrówku.
  7. W tym tygodniu przypada I sobota i niedziela miesiąca.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  10. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Marianna Biały z Górnego. Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 15.00, o 14.30 różaniec w kościele. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.