NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Od wczoraj, w całej Polsce, obowiązują nowe zasady sanitarno-epidemiologiczne w związku z większą liczbą zachorowań na covid-19. Dotyczą także kościołów. W liturgii może uczestniczyć jedna osoba na 20 m.kw. W Ostrówku daje to liczbę max 8 osób. Bardzo proszę aby umożliwić obecność w kaplicy i kościele rodzinom, które zamówiły mszę św., osobom starszym, które nie dysponują własnym środkiem lokomocji. Wykorzystajmy przestrzeń wokół kaplicy. W Łańcuchowie max liczba osób to 20. Podobnie jak w Ostrówku, proszę o umożliwienie wejścia do kościoła rodzinom, które zamówiły mszę św.. Również wykorzystajmy przestrzeń wokół kościoła. Zachowajmy dystans 1.5 m między osobami. Bezwzględnie respektujmy zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekujmy dłonie. Aby umożliwić udział we mszy św. w święta większej liczbie osób, za zgodą ks. Abpa o godz. 15.00 w niedzielę i poniedziałek będzie sprawowana dodatkowa msza św..
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum Paschalne. W czwartek-Msza Wieczerzy Pańskiej 0 godz. 17.00. Piątek-Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Wyruszymy od remizy w Wólce Łańcuchowskiej. Proszę zachować dystans i zasłaniać usta i nos. Osoby, które nie będą mogły pójść z nami proszę aby towarzyszyły nam pozostając na swoich podwórkach lub w domach. W okna wystawmy krzyż jako znak naszej duchowej łączności, lub stojąc na swoim podwórku trzymajmy krzyż w dłoniach. Druhów strażaków proszę o zabezpieczenie trasy. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Adoracja Krzyża będzie odbywała się tylko przez ukłon lub przyklęknięcie przed krzyżem. Do godz. 22.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę do godz. 12.15 i od 16.00 do 19.45. Święcenie pokarmów w Łańcuchowie od godz. 8.00 do 12.00, o każdej pełnej godzinie. W Ostrówku o godz. 13.00, przed kaplicą. Koszyczki trzymamy przy sobie. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą świece (paschaliki). W niedzielę msza rezurekcyjna o godz. 6.00.
  4. W tym tyg. przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Istotą obchodów pierwszych piątkówmiesiąca jest przyjęcie Komunii Świętej, co będzie możliwe podczas liturgii Męki Pańskiej.
  5. W imieniu Koła Gospodyń Wiejskich Łańcuchów pragnę podziękować serdecznie wszystkim, którzy skorzystali z kiermaszu.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są także do nabycia baranki i paschaliki Caritas.