II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – święto Św. Kazimierza, królewicza.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
 4. Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek, ze względu na rekolekcje, nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 6. W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Będzie nam przewodniczył Ks. Andrzej Szulej, proboszcz par. p.w. Św. Józefa w Lublinie. Msze św. w piątek i sobotę: Łańcuchów godz. 9.00 i 17.00, Ostrówek godz. 12.00. W niedzielę porządek Mszy świętych niedzielny. Spowiedź w sobotę w Łańcuchowie od 8.15 i 16.15, w Ostrówku od 11.15. Zorganizujmy sobie już dzisiaj czas w taki sposób, aby w pełni uczestniczyć w rekolekcjach. Msze święte o godz. 17.00 w piątek i sobotę będą transmitowane w internecie. Tace zbierane w sobotę i w niedzielę będą przeznaczone dla Księdza rekolekcjonisty. O przygotowanie posiłków na dzień spowiedzi poprosiłem panie z Kola Gospodyń w Łańcuchowie. Gdyby inne koło chciało przygotować to proszę o informację.
 7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
 8. Na prośbę parafian, od najbliższej soboty wprowadzam tacę podczas Mszy wieczornych w sobotę, które są sprawowane z formularza niedzielnego.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Zapraszam do sprzątania kościoła na czwartek po Mszy św.
 11. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Kazimierz Kot z Ostrówka (szosa), pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30, o 14.00 rózaniec w kościele i śp. Józef Tkaczyk z Kol. Ostrówek, pogrzeb w środę o 14.30, o 14.00 różaniec w kościele. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.