VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. W dniach od 14 – 20 lutego przeżywamy w Kościele 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. W najbliższą środę (środa popielcowa) rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 17.00 w Łańcuchowie, o godz. 10.00 w Ostrówku. Przypomnę, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych pokarmów. Prawem o wstrzemięźliwości związane są wszystkie osoby , które ukończyły 14 rok życia, prawem o poście wszystkie osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 r. życia. Przez cały Wielki Post będziemy zbierać ofiary do puszek na Wielkopostne Dzieło Pomocy Jałmużna Wielkopostna .Wielki post to także nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki , w Ostrówku o godz. 16.15, w Łańcuchowie po Mszy świętej, Gorzkie Żale w niedzielę w Ostrówku po Mszy świętej, w Łańcuchowie po sumie.
 4. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który albo sam odprawi nabożeństwo Drogi Krzyżowej, albo zjednoczy się pobożnie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej sprawowanym przez Ojca Świętego i bezpośrednio przekazywana za pomocą telewizji lub radia. Odpust zupełny może uzyskać wierny jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu, o ile weźmie pobożnie udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w jakimkolwiek kościele.
 5. Wielki Post to także czas rekolekcji. W naszej parafii odbędą się one od 05 do 07 marca. Przewodził nam w nich będzie Ks. Andrzej Szulej, proboszcz par. pw. Św. Józefa w Lublinie
 6. W sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 7. Trwa renowacja posadzki w kościele. Przepraszam za utrudnienia.
 8. Mamy aprobatę Parlamentu Jakubowego co do włączenia naszej parafii w Szlak Św. Jakuba. Zwróciłem się z prośbą do PTTK w Lublinie o oznakowanie szlaku. Liczę na to, że jeszcze wtym roku, w Roku Jakubowym zaistniejemy na szlaku Camino de Santiago.
 9. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego Ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystapić do święceń diakonatu Marcin Dudek, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 12. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Iren Sagan. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.