IV NIEDZIELA ADWENTU

2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – wigilia Narodzenia Pańskiego; piątek – uroczystość Narodzenie Pańskie; sobota – święto Św. Szczepana pierwszego męczennika; niedziela – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  3. W wigilię zachowajmy tradycję dnia postnego. Post natomiast nie obowiązuje w Narodzenie Pańskie.
  4. Ofiary zbierane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Ofiary zbierane w sobotę (drugi dzień świąt) tradycyjnie będą przeznaczone na KUL.
  5. W związku z tym, że ww Zalesiu nie ma radnego i nikt się nie podjął rozniesienia opłatka, poprosiłem naszego kleryka Marcina aby pojechał do Zalesia i rozniósł opłatek. Będzie dzisiaj po sumie. W miarę możliwości proszę o wychodzenie do furtki żeby ograniczyć wchodzenie do domu.
  6. Wraca temat wizyty duszpasterskiej. Mimo zawieszenia, które ogłosił ks. abp. jest wiele głosów od wiernych aby mimo to odbyć wizytę. Vox populi, vox Dei – głos ludu głosem Boga. Ponieważ można odwiedzać rodziny, które zadeklarują taką wolę proszę o zgłaszanie się do zakrystii, kancelarii, telefonicznie. Będę informował, w zależności od zgłoszonych chętnych rodzin, kiedy będę w której wiosce. Ewentualnie inni chcący abym ich odwiedził proszę aby wyszli do furtki. I tak… w poniedziałek 28 grudnia pojawię się w Zalesiu, 29 grudnia w Wólce Łańcuchowskiej, 30 grudnia w Łańcuchowie I. Proszę nie organizować żadnych posiłków. Przyjadę również sam, nie ma potrzeby przyjeżdżania po mnie. Rodziny, które chcą mnie przyjąć w wyznaczonych wioskach proszę o informację.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są do nabycia także świece Caritas na stół wigilijny.
  9. Jeszcze do końca adwentu możemy wspierać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom składając ofiarę do skarbon.
  10. Z naszej wspólnoty odszedl do Pana + Zbigniew Świderski z Kol. Ciechanki. Pogrzeb w środę o 14.00. O 13.30 rózniec w kościele. W poniedziałek pogrzeb + Barbary Michalskiej. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.