REKOLEKCJE, DZIEN III – KOŚCIÓŁ

” Kościół jest jak orzech. Z wierzchu ma twardą, grubą i brudną skorupę ale wewnątrz skrywa nasienie dające życie. Jest jak oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu, w którym każdy pacjent choruje na inną chorobę i nawet lekarze są chorzy. Jest jak opowieść o chwaście i pszenicy. Ale to Kościół daje Tradycję, liturgiczny kalendarz, modlitwy, Słowo Boże, sakramenty dające uświęcenie i życie wieczne…Grzeszny w tym co ludzkie i święty w tym co nadprzyrodzone i Boskie…”. To tylko niektóre myśli z dzisiejszego rozważania o Kościele. Niezywkle głębokie myśli skłaniające do refleksji. Kościół jest taki jacy my jesteśmy, którzy go tworzymy. Dzisiaj nie zabrakło także niespodzianki mikołajkowej. Św. Mikołaj zamienił rózgi na miotłę a nas obdarował słodka niespodzianką. Mikołajowi pomogła młodzież z KSM naszej parafii.