I NIEDZIELA ADWENTU

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Andrzeja, Ap.,m.; czwartek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora, wychowawców i alumnów składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na spotkanie z Panem w dniu paruzji i do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na msze święte roratnie w soboty na godz. 6.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Chorych w domach odwiedzę bliżej świąt, aby umożliwić im spowiedź przedświąteczną.
  6. W piątek rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe. Msze w Łańcuchowie o godz. 9.00 i 17.00 (będą transmitowane w internecie), w Ostrówku o godz. 12.00. Ze względu na obowiązujące limity osób w kościele bardzo proszę aby w ramach domowników wymieniać się w udziale, w naukach rekolekcyjnych, tak aby umożliwić jak największej liczbie osób udział w rekolekcjach. W sobotę dzień spowiedzi. Księża będą w konfesjonałach 40 min przed każdą mszą świętą. Inaczej niż w latach poprzednich w tym roku we wszystkie dni ofiary składane na tacę przeznaczamy dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia rekolekcji w trudnym czasie pandemii. Osoby, które zdecydują się uczestniczyć w rekolekcjach tylko poprzez transmisję, a chciałyby złożyć ofiarę dla rekolekcjonisty mogą to uczynić wpłacając pieniądze na konto nr 26 8689 0007 4006 4664 2000 0010 z dopiskiem „Ofiara dla rekolekcjonisty”. Ofiary wpłacamy w dniach trwania rekolekcji. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Nalepa.
  7. W piątek odpust w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  8. Bóg zapłac za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Mam jeszcze dosłownie kilka sztuk kalendarzy na 2021 r. Do nabycia są także świece CARITAS na stół wigilijny.
  10. W piątek patronalne święto górników, hutników i wszystkich, którzy wykonują zawody z narażeniem życia. Całej Braci Górniczej życzę opieki Św. Barbary, nie tylko w życiu zawodowym, wszelkiej pomyślności, wielu łask wyproszonych przez św. patronkę, a przede wszystkim tyle samo powrotów ile zjazdów pod ziemię. Szczęść Boże.
  11. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana + Edward Ciepielewski (Kol. Ostrówek), pogrzeb we wtorek o godz.14.00 , różaniec o 13.30 w kościele w Łańcuchowie, oraz + Karol Kacperek (Kol. Łańcuchów), pogrzeb w środę o godz. 14.00, różaniec o 13.30 w kościele w Łańcuchowie. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.