„KWARANTANNA” ZAMARŁYCH

Takie wrażenie można odnieść przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Bliscy w pośpiechu, o późnych godzin nocnych starali się uporządkować groby zmarłych, zapalić znicz, postawić kwiaty… Dziś cmentarz można „odwiedzać” zza ogrodzenia… Kidy Pan Bóg drzwi zamyka to otwiera okno…pisał śp. Ks. Jan Twardowski. Paradoksalnie zamknięte cmentarze skierowały nas tam gdzie rzeczywiście przebywają święci. Catalina Rivas, boliwijska mistyczka i stygmatyczka żyjąca współcześnie relacjonuje objawioną jej przez Najświętszą Maryję Pannę Eucharystię w której uczestniczą obok aniołów wszyscy święci. Dzieje się tak podczas każdej Mszy świętej celebrowanej na całym świecie. Dzisiejsza uroczystość to przypomnienie naszej godności dzieci Bożych i zachęta do wejścia na drogę błogosławieństw

, mimo świadomości naszej grzeszności i małości. Nie jesteśmy sami w tej drodze. Wspiera nas sam Jezus a orędują za nami Wszyscy Święci