XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prb., patrona diecezji; czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, p.;
  3. Ofiary zbierane na tacę dzisiaj przeznaczone są na misje.
  4. Od wczoraj mamy nowe obostrzenia w związku z epidemią. W celebracjach liturgicznych może uczestniczyć 1 os. na 7 m.kw., co daje nam w kościele 45 osób, w kaplicy 18 osób, nie licząc służby liturgicznej. Obowiązuje wciąż zasłanianie nosa i ust. Proszę o przestrzeganie restrykcji.
  5. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej i zyskania łaski odpustu zupełnego.
  6. Wracają już kartki wypominkowe. Przypominam o konieczności wpisywania nazwy wioski na kartkach lub kopertach.
  7. Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkujemy cmentarz ale trzeba też uporządkować śmietnik cmentarny, wzorem ubiegłego roku. Prognozy pokazują, że najlepsza ku temu pogoda będzie w czwartek. Zapraszam wszystkich, którzy zechca pomóc na godz. 9.00. Zapraszam panów z podkaszarkami. Potrzebne będą ze 3 duże przyczepy, ładowarka, ale też ludzkie ręce żeby posegregować trochę zwłaszcza śmieci biodegradowalne bezmyślnie wyrzucane do boksu ze szkłem.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  10. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Zofia Jarosz, pogrzeb odbył się wczoraj, oraz sp. Teresa Maliszewska, pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.