XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej; środa – wspomnienie NMP Różańcowej
  3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone sa na Stolicę Apostolską. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Od wczoraj nasz powiat znalazł się w strefie czerwonej. Wiąże się to z obostrzeniami. Konieczne jest zasłanianie twarzy (nosa i ust) w przestrzeni publicznej, w tym w kościele. W celebracjach liturgicznych może korzystać połowa wiernych (co drugie miejsce wolne). Przywracamy w związku z tym także transmisję internetową sumy z kościoła. Nie bagatelizujmy rygorów. W naszej parafii jest już kilka chorych osób.
  5. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec Maryjny w kościele, w kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w pobożnym stowarzyszeniu i ogólnie, kiedy wielu gromadzi się dla godziwego celu.
  6. W sobotę , o godz. 9.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prosiłem żeby to spotkanie odbyło się z pracownią szyjącą stroje i firmą ,która będzie dokumentowała wydarzenie.
  7. Jesień to zbiór warzyw takich jak kalafior, kapusta, brokuły, ziemniaki. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić płodami ziemi z Caritas to bardzo proszę dostarczyć takowe we wtorek i złożyć pod schodami plebanii. Będzie to ostatnia w tym roku zbiórka płodów rolnych  dla Caritas.
  8. Do odebrania i rozniesienia przez Radnych są kartki wypominkowe. Na moją prośbę w Wólce Łańcuchowskiej wypominki rozniesie i składkę kwartalną zbierze p. Krzysztof Skoczylas. Przypomnę abyśmy zwracając kartki wypominkowe wpisywali nazwę wioski.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela
  11. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Zofia Dziwota z Łańcuchowa, pogrzeb odbył się w piątek i Eugenia Witczak z Kol. Ostrówek, pogrzeb odbył sie wczoraj. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.