XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb.; wtorek – święto NARODZENIE NMP.
  3. W przyszła niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek, które przeznaczymy na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
  4. Podczas 386 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski decyzją biskupów przyjęto trzy nowe wezwania do Litanii Loretańskiej proponowane przez papieża Franciszka: Matko Milosierdzia po Matko Kościoła; Matko Nadziei po Matko łaski Bożej Pociecho migrantów po Ucieczko grzesznych. Biskupi ujednolicili też brzmienie niektórych popularnych modlitw. W Pozdrowieniu Anielskim Zdrowaś Maryjo a nie Mario; błogosławionaś Ty między niewiastami a nie błogosławiona jesteś… W modlitwie O Krwi i wodo ( Koronka do Bożego Miłosierdzia), któraś wyplynęła, a nie wytrysnęła. Modłitwa kończąca każdy dziesiątek rózańca ma mieć brzmienie: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zchowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.
  5. Młodzież klas 8-mych i starszych zapraszam do zapisów na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. Zakończył się Biały Tydzień. Liczę, że rodzice dzieci pomogą im w coniedzielnym udziale w Eucharystii.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Genowefa Golan. Pogrzeb odbył się 27 sierpnia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.