XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Wawrzyńca, diak., m.; wtow. Maksymiliana Marii Kolbego, prb., m. ; sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  3. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na programy pomocnicze realizowane przez Caritas.
  4. W poniedziałek odpust w Rogóźnie, suma o godz. 12.00, w czwartek w par. w Zezulinie, w sobotę w parafiach w Milejowie i w Puchaczowie.
  5. Zrodził się pomysł wykorzystania szerokiej alei na cmentarzu i zagospodarowanie jej poprzez wykopanie grobów. Bardzo proszę, szczególnie Radnych o zdanie pomocnicze. Można zobaczyć jak wytyczone są projektowane groby.
  6. Z funkcji kościelnego zrezygnowali Grzegorz Łoński i Sebastian Mazur, którzy podjęli tę funkcję wolontariacko. Z radnego parafii zrezygnował pan Artur Nizio. Decyzje podyktowane są zgorszeniem jakie płynie z mojej strony. W związku z tym poszukujemy osoby (mężczyzny, aby nie dawać nowych powodów zgorszenia) która pełniłaby funkcję kościelnego na warunkach ustalonych z proboszczem parafii. W najbliższym czasie zostanie wybrany radny z Zalesia na miejsce ustępującego.
  7. Towarzystwo Przyjaciół Milejowa zaprasza na koncert Świdnik Gospel Choir w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w dn. 18 sierpnia, godz. 18.40 w kościele w Milejowie.
  8. W dniu 19 sierpnia w godz. 15 – 20 w parafii Św. Józefa w Łęcznej odbędzie się spotkanie młodych. Szczegóły na plakacie.
  9. Przychylając się do prośby ks. Wiesława, dyrektora Caritas na wtorek zaplanowałem zbiórkę płodów rolnych (ogórki, pomidory i to czym możemy się podzielić, także używana odzież ale nie zniszczona)
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarz Maryjny na 2021 r.
  12. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Maria Ludwika Bronisz. Pogrzeb odbył się w Puchaczowie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu