XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prob.; czwartek – święto PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – odpust; sobota – wspomnienie Św. Dominika, prb..
  3. Dzisiaj w kościołach parafialnych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust Porcjunkula. Odpust może uzyskać każdy wierny, który w tym dniu odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga, nawiedzając archikatedrę, jedną z bazylik mniejszych lub jeden z kościołów parafialnych.
  4. W czwartek nasz drugi odpust parafialny. Msze święte będą odprawione w następującym porządku: w Łańcuchowie o godz.8.00, 12.00 – suma odpustowa i o 17.00. W Ostrówku o godz. 10.00. Słowo Boże będzie głosił i sumie przewodniczył ks. Wiesław Kosicki – dyrektor archidiecezjalnej Caritas.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  7. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Czesława Seroka z Wólki Łancuchowskiej. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.