JAKUBKI – rodzinne świętowanie w cieniu epidemii

Ostatnia niedziela lipca to w naszej parafii, już po raz drugi, oznacza festyn rodzinny JAKUBKI. Nazwa wzięła się stąd, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami relikwii Św. Jakuba Ap. i festyn odbywa się w pobliżu daty Jego święta, czyli w ostatnią niedzielę lipca (25 lipca święto Św. Jakuba Ap.). Festyn łączy w sobie wydarzenie kulturalne (rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego im. Kajetana Suffczyńskiego na gawędę historyczną), sportowe ( wyścig rowerowy w różnych kategoriach wiekowych) i rozrywkowo-integracyjne (tradycyjne elementy festynu – atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stragany z kulinariami regionalnymi). Oceniono pięć prac konkursowych i wyłoniono laureatów konkursu literackiego. Nagrodzono zwycięzców wyścigu rowerowego, który odbył się w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, pan Jarosław Stawiarski i Wójt Gminy Milejów Tomasz Suryś. Podczas całego wydarzenia odbywała się promocja województwa lubelskiego w ramach akcji : ” Lubelskie smakuj życie”. Wyświetlane były filmy ” # Kierunek Lubelskie”. Partnerami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie, Lubelski Związek Kolarski, Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Lublinie, Blue music, Infinitum.