VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: środa – wspomnienie św. Marty; piątek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prb.
  3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie obrzęd błogosławieństwa pojazdów z okazji wczorajszego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  4. Także dzisiaj, od godz. 15.00 będzie odbywał się nasz festyn rodzinny – JAKUBKI 2020. Bardzo proszę o zachowanie zasad sanitarnych, zachowanie dystansu społecznego ( 1,5 metra) lub zakrywanie nosa i ust oraz częstą dezynfekcję dłoni (środek do dezynfekcji będzie udostępniony przy wszystkich stoiskach i w namiocie). Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu: panom za ustawienie namiotu i sceny, paniom za przygotowanie stoisk gastronomicznych. Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrówka za ofiarę 600 zł na potrzeby festynu. Na godz. 15.00 zapraszam do kościoła gdzie odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom II Konkursu Literackiego na Gawędę Historyczną im. Kajetana Suffczyńskiego. Wysłuchamy też nagrodzonych gawęd. Od godz. 15.00 będzie trwała też rejestracja uczestników wyścigu rowerowego i odbiór numerów startowych w namiocie przy kościele. Od 15.30 blok imprez na placu przy kościele. Dziękuję Marszałkowi Województwa Lubelskiego, panu Jarosławowi Stawiarskiemu i Wójtowi Gminy Milejów Tomaszowi Surysiowi za objęcie patronatu honorowego nad naszym wydarzeniem. Dziękuję wszystkim partnerom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejowie, Lubelskiemu Okręgowemu Związkowi Kolarskiemu, Blue music, Infinitum za współorganizację wydarzenia. Dziękuję Departamentowi Promocji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Podczas wydarzenia będziemy promować województwo lubelskie. Życzę wszystkim dobrej i zdrowej zabawy.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  6. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.